LATRUSENG
Kur un kā mūs atrast?
SILTUMA, AUKSTUMA, VENTILĀCIJAS, ŪDENSVADU UN ELEKTRISKO TĪKLU INŽENIERTEHNISKIE APREĶINI, IZBŪVE UN SERVISS.
SILTUMA, AUKSTUMA, VENTILĀCIJAS, ŪDENSVADU UN ELEKTRISKO TĪKLU INŽENIERTEHNISKIE APREĶINI, IZBŪVE UN SERVISS.
Jautājumi un atbildes
P.S. Katra diena ir vakardienas audzēkne. (Publijs Sirs)
#31 Mājā izveidota apkures sistēma ar Atmos DC25S katlu. Ziemā apkure strādā normāli, bet rudenī ik pa laikam pazūd siltums atsevišķos radiatoros mājas pirmajā vai otrajā stāvā. Atgaisošana neko nedod, bet situāciju var labot aizgriežot daļu radiatoru, kuri strādā. tad cirkulācija pakāpeniski atjaunojas. Ik pēc laika situācija atkārtojas. Kāpēc daļā sistēmas pēkšņi pazūd spiediens? Šķiet, ka sistēma ir atgaisota. Vai pie vainas var būt cirkulācijas sūkņi.? lielajam lokam tas ir uzstādīts padeves trubai, bet mazajam lokam atpakaļgaitai. Vai tas ir pareizi, ka abi sūkņi ir dažādas jaudas? Vai būtu speciāli jāsabalansē sūkņu darbība ar noteiktiemātrumiem. Sistēma ir aprīkota ar sūkņiem Wilo star RS/7 un StarRS/4. Sistēmā ir akumulācijas tvertne ar 1 tonnas tilpumu.
#1 Kāda ir nepieciešamā katla(cietā apk.)jauda?Mājas apkurināmā platība ir 150kvadr.m,kubatūra ir 413.Māja celta 1977g.Vai pie aprēķina ir jāpielieto vēl dažādi koeficienti,piem 1,2(malkas mitrums20%),1,38-1,44(āra temperatūra -20 grādi).Grāmata"CENTRĀLAPSILDE SAVRUPMĀJĀ"(Hugo Bruno Šterns).Paldies par atbildi! ()
Nepieciešamā katla jauda ir atkarīga no Jūsu mājas siltuma zudumiem, kurināmā veida un kvalitātes. Ja runa ir par cietā kurināmā katlu kas kurināms ar malku, briketēm vai oglēm. Tad šāda katla jauda būtu robežās no 13.00 kWh līdz 23.00 kWh, tas jau ir ievēojot neautomatizētas cietā kurināmā apkures katla lietderības koeficientu un rezervi.
#2 Labdien! Veletos uzzinat,vai apkures katlu VIENYBE-31 iespejams savienot ar siltajam gridam? ()
Jebkura veida apkures katls ir tikai energijas avots. Kā siltums tiek novadīts līdz apsildamajām telpām ir atkarīgs tikai un vienīgi no izbūvētās apsaistes, atkarībā no katla veida atšķiras veidi kā nodrošina šo siltuma sadali, bet jebkuram katlam to var izbūvēt.
#3 Labdien! Ko Jūs ieteiktu "Līvānu" tipa mājas apkurei (atrodas Valmieras raj. un nav iepējams ierīkot gāzes apkuri). vai kāds no Jūsu piedāvātajiem apkures katliem ir uzstādāms tā, lai nodrošinātu noteiktu temp. un darbojas/deg vairākas dienas? Paldies jau iepriekš. Daina ()
Ja velaties automatizetu katlumaju tad visaugstakais komforta limenis butu sasniedzams ar elektroenergiju, pie tā pasha būtu arī zemes vaigaisa siltuma sūknis tikai būtu augstākas uzstādīšanas izmaksas, bet zemākas ekspuatācijas, jeb energijas izmaksas, var uzstādīt arī dīzeļdegvielas vai sašķidrinātās gāzes apkures iekartu bet jāizvērtē vai tas būtu ekonomiski pamatoti, jo ir augstas uzstādīšanas izmaksas un arī saražotā siltuma energija būs dārgāka nekā piemēram siltumsūkni. Protams var izbūvēt arī fosīlā kurināmā katlumāju ar akumulācijas tilpnēm, kas nodrošinātu katlumājas kurināšanu reizi vienā vai divās diennaktīs, to varētu kombinēt arī ar elektroenergiju, lai uzturētu siltumu mājā ilgstošākas prombūtnes laikā. Vel var izvēlēties granulu katlu, bet tā pat jārēķinās ka reizi 3 vai 7 diennaktīs jāpapildina granulas tilpnē, un reizi 2 nedēļās jātīra katla kurtuve un ekonomaizers.
#4 Man vajag "ekonomaizeri" Kas tas tāds un kā pie viņa tikt? Ieteica skatī Jūsu mājas lapu, bet es neko uz to pusi nevaru ieraudzīt. Es sapratu, ka tas ir boileris, kurā akumulējas siltuma pārpalikums. Jums ir tikai tvertne siltuma akumulatoriem, pie kam ļoti liela. Kur man meklēt man vajadzīgo. Runa ir par privātmāju. ()
"Ekonomaizers" ir ierīce kas uzstādāma apkures katla dūmgāzu ceļā un tā atņem dūmgāzēm pārpalikušo situmu lai uzlabotu katla lietderības koeficientu, šādas ierīces izmanto pārsvarā rūpnieciska rakstura katlumājām, bet privatmājām katliem ar nelielu jaudu ražõtāji šādas iekārtas nepiedāvā, bet tas arī nav vajadzīgs jo sērijveidā rūpnieciski ražotajos katlos jau ir padomāts par to lai maksimāli paaugstinātu lietderības koeficientu atkarībā no pielietojamā kuriāmā veida. Kas attiecas uz akumulācijas tilpni, tad tā ir kopēja sistēma ar apkures katlu, kur akumulācijas tilpnes tilpumu izvēlas pēc jūsu komforta līmeņa nepieciešamības un izejot no izvēlētā tilpuma, izvēlas katla veidu un jaudu. Šādas sistēmas priekšrocība ir tāda ka izmantojot cieto kurināmo mēs paaugstinam lietotāja komforta līmeni (cik bieži jāiegriežas katlumājā piestrādāt par kurinātāju), kā arī akumulācijas tilpne pagarina katla darba mūžu vismaz divas reizes. Tā ka lai jums atbildētu cik lielu akumulācijas tilpni jums vajag ir jāzin cik bieži vēlāties kurināt katlu un cik liela māja ir jāapkurina?
#5 cik tilpuma litri jābūt izplešanās traukam , ja siltuma akumulators ir 1000litri? (10.07.2008)
Kompensācijas tilpnes (izplešanās trauka) tilpumam jābūt minimāli 7% no ūdens daudzuma apkures sistēmā, lielāks neskādē tikai dārgāk maksā. Jaatceras ka apmēram jāaprēķina ūdens daudzums visā sistēmā ne tikai akumulācijas tilpnē.
#6 Mani intresē kur var nopirkt ekonomaizeru, jo vajag priekš pirts lai uzsildītu udeni (05.09.2008)
Labdien,
Tada ekonomaizera mums nava, bet varam piedavat paris lietas atkariba no ta kada jums ir pirts krasns. Pirmais iebuvejams pirts krasnii siltummainis, kurs silditu kombinetu boileru caur cuusku. Otra lieta butu valejs trauks montejams uz dumvada caurules, skatiit  http://www.aquajazz.lv/lv/catalog.php?cat_id=311
#7 Labdien, Sakiet luudzu kas man buutu jaazin lai izveeleetos apkures katlu savai maajai 180 m2 platiibaa. (06.09.2008)
Sveiki,
Saaksim ar to ka vispirms jums jaaizveelaas kurinaamaa veids kaadu izmantosiet maajas apsildei, tas ir atkariigs no juusu komforta liimenja prasiibaam un iespeejaam segt kurinaamaa izmaksas, sajaa jautaajumaa jums krietni vareetu paliidzeet muusu "Apkures kalkulaators", bet jums ir jaazina maajas videejais griestu augstums jo jaasilda ir telpa nevis platiiba. Nakkamaa lieta buutu taada ka apkures katls pats par sevi ir tikai mantinja ar kuru maaju nevar sasildiit, un tam ir nepiecieshams izveidot apsaisti, un sheit jau paveras plashs lauks diskusijaam, principaa ir taa ka visu var izdariit tikai jaanonaak liidz leemumam ko mes gribam ieguut rezultaataa. Katla apsaiste ir ljoti svariiga lieta, jo no taas pareizas vai nepareizas uzbuuveeshanas ir atkariiga juusu droshiibas vai nedroshiibas garants, katla normaala, paredzama un reguleejama darbiiba kaa arī apkures ieriices kalposanas muuzshs. izveeloties apkures iekaartas veidu ir jaanjem veeraa kaada tam buus piefvienotaa apkures sisteema, vai taa spees nodroshinaat katla nominaalai darbiibai paredzeetoe temperatuuru rezhiimus un liidz ar to paredzeeto jeb iecereeto ekojnomiju.
#8 Labdien. Mani interesē gāzu ģenerācijas katls 150m2 koka karkasu mājai ar silto grīdu pirmajā stāvā. Dūmvads Ø16. Kā kurināmo izmantošu malku, ogles. (08.09.2008)
Jums varam piedāvāt gāzu ģenerācijas katlus ATMOS DC18S vai DC22S atkarībā no tā kāsiltināta māja, bet šie katli paredzēti kurināt tikai ar koksnes kurināmo nekādā gadījuma ne ar oglēm, tas pats attiecas uz VIGAS 25 par 1200 LVL vai Vigas 25S par 1250 LVL. Kas attiecas uz kurinašanu ar oglēm tad ATMOSAM ir tāds kombinēts katls ATMOS C18S vai C20S, bet ogles ir nepieciešamas BRŪNOGLES, kas pēc mūsu rīcība esošās informacijas latvijā nav pieejamas, varētu izmantot akmeņogles ar zemāku temperatūru un garāku liesmu, bet nebūs garantijas, ka inžektors ātri neizdegs, bet lēmums aiz Jums.
Siltā grīda neko nemaina katla jaudai tikai tai jaliek atsevišķi regulējams loks no radiatoru sistēmas jo darba temperatūras atšķiras, te ir japadoma ka veidot pareizu katla apsaistes un siltuma sadales mezglu, tur neka sarežģīta nav vienkarši jāuzzīmē shēma, ar ko varam jums palidzēt bet jāzin jūsu vēlmes un iekārtu izvietojuma shema.
#9 Labdien, vai iespējams veikt Atmos DC18 katla profilaktisko apskati (Jelgavā) un cik tā maksā, kā arī vai ir iespējams pie jums iegādāties rezerves daļas - katla augšējo un apakšējo durvju iekšējo daļu, kas ir izdegusi? Lūdzu arī dot padomu, kas varētu būt par iemeslu tam, ka katlla sānu virsmas kurinot kļūst slltas, un vai to iespējams novērst. Paldies. (09.09.2008)
Apkures katla un tā apsaistes apkope maksā 59.00 LVL, bez katla un dūmvada tīrīšanas, katla tīrīšanu varam veikt tas papildus maksātu 30.00 LVL, dūmvadu netīram neesasm sertificēti skursteņslauķi. Rezerves daļas piegadājam, bet tās ir atšķirīgas atkarībā no gada kad ražots katls, tā ka vai nu atsūtiet katla ražojuma gadu un precīzu katla modeli.
Katla virsmas varētu silt, ja nav pietiekoša siltumnesēja cirkulācijas katlā, kas parasti ir gadījumos ja katla apsaiste nav pareizi izveidota, vai arī ir ciet plūsmas filtri, vai arī sūknīšui nestrādā kā nākas, situāciju varam izvērtēt uz vietas, tas ir maksas pakalpojums un maksās 15.00 LVL.
#10 Labdien.Mani interesē vai Atmos katliem drīkst pieslēgt čuguna tipa radiātorus? Ar cieņu un paldies! Aigars (16.09.2008)
Nav svarīgi kāds Jums katls ir uzstādīts, un sistēmu var veidot no jebkāda tipa sildķermeņiem, tai skaita ķeta radiatoriem, galvenais lai šo sildķermeņu jauda atbilstu apsildāmās telpas kubatūrai un siltuma zudumiem.
#11 Labdien. Lieta sekojosa 2 stava gridas pirags ir 200 mm starpstava siltinajums ar eko vati + virsu 20 mm OSB un uz OSB ir uzstiprinatas 16 mm apkures trubas siltajam gridam. Vai apaksa nebija jaliek atstarojosais ? Vai nesanaks ta ka siltums paliks eko vate ? (19.09.2008)
Atstarojošais slānis nebūtu nācis par skādi, bet saprotu ka tas ir starpstāvu līmenis un siltums zemē neies. Jautājums atklats par to, vai nav atstāts aukstuma tilts uz ārsienu.
#12 Man ir Viadrus Hercules U26 katls ar 5 sekcijām, pagājušo gadu kurinājām tikai ar malku, bet ir palikušas akmeņogles diezgan daudz. Kas katlam vēl vajadzīgs un vai pie jums var iegādāties? (21.09.2008)
Ķeta katla konstrukcija jau sakotnēji ir paredzēta kurinašanai ar oglēm, jo tad tam ir augsts lietderības koeficients. Kurinot ar malku lietderības koeficients ir par trešdaļu mazāks jo koksnei atšķirība no oglēm ir divtik gara liesma un karstāka vieta ir liesmas pašās beigās. Tā ka Jūs droši savu katlu varat kurināt bez pārbūves ar oglēm un būsiet tikai ieguvejs.
#13 Labdien, Māja ar 215m2 ,pirmais stāvs tiek apsildīts ar zemes siltuma katlu- grīdas apkure. 2. st. vēlos radiatorus, vai praktiski iespējams ( iespējams ir viss- hipotētiski) ar šo apkures veidu nodrošināt normālu otrā stāvā - siltumu? Jau iepriekš pateicos par man veltīto uzmanību. Ar cieņu, Aivars (22.09.2008)
Protams ka tas ir iespejams tikai jataisa atsevisķi regulējams apkures loks, radiatoru tīkliem. un radiatori jāreķina ar jaudu kas atbilst zemu temperatūru darba rezimam 55/40/22.
#14 Labdien!Nesen mana majā uzstadīja Atmos dc25s apkures katlu.Bet neprotu pareizi,un precīzi noregulēt to.Malka izdeg 5.st.un no dūmvada nepārtraukti nāk dūmi.Cik zinu tad katlam ir jāražo siltums no 12-18st,un pie pareizas malkas sadegšanas dūmiem nebija visu laiku jānak no dūmvada.Kā var pareizi noregulēt,vai kur var dabūt skaidri saprotamu pamacibu,kāto izdarīt pašam? (27.09.2008)
Grūti pateikt kas īsti par vainu, iespējams ka pielaista kada kļūda izbūvējot apsaisti katlam. Bet jasāk ar to ka janoregulē vilkmes regulātors, kurš atver un aizver gaisa padeves klapi katla aizmugurē, tas jadara ar ķēdes garuma pieregulēšanas palīdzību. Katls jāsakurina līdz 60 grādiem celsija un uz vilkmes regulatora arī jāiestata 60 grādi celsija pēc atbilstošajam skalām, tad ķēdes garums jānoregulē tā lai klapes apakšējā daļā būtu 1 cm liela atstarpe. Vilkmes regulators jāieregulē uz 80 grādiem celsija un arī katla darba termostats jāieregulē uz 80 grādiem. Ja šīs operacijas nepalīdz tad zvaniet un vienosimies par objekta apsekošanu uz vietas.
#15 Sakiet lūdzu kāda malka(koks)ir viss piemērotaka atmos kokmalkas apkures katliem? (01.10.2008)
Gazu ģenerācijas katliem, kāds ir arī ATMOS katls vispirms ir nepieciešama sausa malka (mitrums zem 20%). Koksnes veids ir labs jebkurš izņemot tīru bērza malku, jo taja ir daudz darvas (mūsu sentēvi no bērza celmiem ieguva darvu). Apses malka ir ļoti laba jo tai piemīt īpašība attīrīk katrla sieniņas no sodrējiem.
#16 kāpēc ar malku kurināmajam "Atmos-40" apsildes katlam pie nelielas udens temperaturas sistēmā strauji pieaug spiediens? Ar izplešanās trauku viss ir kārtībā! Gaisa spiediens izplešanās traukā 1.5 atm. (03.10.2008)
Domājams ka tomēr ar to izplešanās trauku kaut kas nav kartībā. Spiediens tajā jamēra kad apkures pusē nav pretspiediena, ja to tā darījāt tad sistēma jāiepilda 1.7 atmosfēras un visam jādarbojas, ja ne tad iespējams ka izplešanās traukam ir bojāta membrāna vai arī tā tilpums ir pārāk mazs attiecībā pret apkures sistēmas tilpumu.
#17 labdien.Ka pareizi jarikojas ja kurinot katlu atmos dc25s peksni majas pazud elektriba.jo pazudot elektribai atsledzas katla automatiska darbiba,un nav udens cirkulacijas. (26.11.2008)
Šādos gadījumos jebkuram katlam, vispirms ir jāsamazina gaisa padeve degšanas kamerā, lai samazinātu degšanas procesa intensitāti, ja tas nepalīdz, tad ar attieccīgiem instrumentiem jāizņem kurināmais no kurtuves. Ja šādi gadījumi ir bieži tad vajadzētu apsvērt iespēju iegādāties autonomu barošanas avotu, kas nodrošinātu cirkulācijas sūkņu darbību elektroenerģijas padeves traucējumu laikā.
#18 labdien.Sakiet lūdzu vai cirkulācijas sūkņus var slēgt ārā,kad netiek kurināts katls?Un vai tas nebojā sūkņus,ja katru dienu tos pēc kurināšanas izslēdz? (06.12.2008)
Cirkulācijas sūkņus droši drīkst slēgt iekšā un ārā, tam pat ir paredzēta automātika, lai tos neaizmirstu ieslēgt pirms katla iekuršanas. Ja cirkulācijas sūkni izslēdz uz ilgu laiku piem. Tris menešiem, tad pirms ieslēgšanas tam mehāniski jāizkustina rotors.
#19 Labdien.Man ir apkures katls Viadrus Herkules U26.Ka to pareizi noregulet lai neveidotos kondensats un katls "neaizaugtu"? Vai dumvada garums lidz skurstenim var ietekmet degsanas procesu un parak lielu kondensata veidosanos (15.01.2009)
Jebkurš cietā kurināmā katls vismaz reizi nedeļā ir jātīra, ja katla jauda ir pareizi izvēlēta (tas nav divas vai vairāk reizes jaudīgāks nekā nepieciešams mājas apkurei) un katla apsaiste ir pareizi izbūvēta katlā kondensāts un darva prakstiski neveidojas, darvas un kondensāta veidošanos var veicināt nepareizs degšanas process, proti ja telpai kurā atrodas katls, nav pietiekoša svaiga gaisa pieplūde, kas ir ļoti nepieciešama degšanas procesam. Dūmvada pievada garums nevarētu veicināt šo procesu, ja skurteņa garums un cukas šķerzgriezums nodrošina pietiekamu vilkmi. Vadoties no patreiz man pieejamās informācijas domāju, ka katla jauda ir pārāk liela nekā nepieciešams un iespējams ir pieļautas kādas kļūdas samontējot katla apsaisti, šajā gadījumā lai izvairītos no tālākas pastiprinātas darvas veidošanās nemainot katlu būtu nepieciešams papildus uztādūīt siltuma akumulācijas tilpni, lai novērtētu cik tas varētu izmaksāt ir jāredz katlumāja. Lai noskaidrotu precīzāku darvas veidošanas iemeslu mums būtu jasatiekas vai vismas jāparunā pa telefonu.
#20 Sakiet lūdzu kur ir problēma.Man ir uzstādīts apkures katls Atmos dc25s,bet nav nosiltināts dūmvads.Vai tā varētu būt tā problēma ka man dumvada apakšā uzkrājas kaut kāds šķidrums,līdzigs kā darva,melnā krāsā,un arī dūmvads no iekšpuses ir apaudzis ar kautkādiem izdedžiem.Pārsvarā tiek kurināts ar alksni,trīs gadus žāvētu malku.Un cik izmaksā dūmvada nosiltināšana? (20.01.2009)
Saprotu ka dūmvads ir no metāla un izvadīts arpusē pa ēkas fasādi! Ja tā ir tad protams šādos apstākļos pastiprināti veidojas kondensāts (melnais kā darva). Nosiltināt esošu dūmvadu ir ļoti sarežģīti, parasti dūmvads jau tiek uzstādīts rūpnieciski izolēts. Bet lai spriestu, vai ir kas labojams pie esošās situācijas uz vietas, ir jāredz objekts.
#21 Labdien. Sakiet, lūdzu, kurš apkures katls ir ekononiskāks un ilgāk kalpu RUDESTA 20 vai VIARDUS HERCULES 26 5 SEKCIJAS ? Mājas platība apmēram 150 m2. paldies. (09.03.2009)
Salīdzinot Jūsu pieminētos katlus varu teikt ka lietderība abiem būtu puslīdz vienāda, Degšnas laiks ar vienu uzlādi būs ilgāks Rudesta katlam, toties Viadrusam būs ilgāks kalpošanas mūžs, un lētāka apsaiste. Ja ir nepieciešams domāt par to lai iztērētu mazāk malkas un kurinātu retāk ieteiktu jums izvēlēties apakšējās degšanas principa katlu Vienybe 10, Kuram degšanas laiks ar vienu uzlādi būs 6 līdz 8 stundas (var pielikt siltuma akumulātoru un starplaiks būs vēl ievērojamāks), kalpošanas mūžs apmēram 15 gadi ja katls tiks pareizi apsaistīts un ekspluatēts, ieguvums salīdzinājumā ar abiem Jūsu minētajiem katliem būtu kurināmā ietaupījums apmēram par ceturdaļu.
#22 Labdien!Sakiet lūdzu kur bija problēma.Vienu vakaru pamanīju ka no dūmvada lido ārā lielas dzirksteles,un dūmvads vairākās vietās bijaokaitēts līdz baltkvēlei,to tumsā var'ēja labi redzēt.Skursteņa kāja bija piebirusi ar degošiem izdedžiem.Vai tas varēja būt tāpēc ka mums nav nosiltināts dūmvads,un sākumā kad sākām kurināt tad pa dūmvada kāju tecēja šķidrums kā melna kā darva.Tad mēs paši pagaidu variantā nosiltinājām daļēji dūmvadu,un tā darva pārstāja tecēt.Dūmvads ir izvadīts ārā no kurtuves.Otrā dienā taisījāmies iztīrīt dūmvadu,bet tas bija izdedzis tīrs,ka nebija ko tīrīt,un katls atkal kurās bez problēmām. (02.04.2009)
Labdien,
Skurstenis ir jātīra 2 reizes gadā negaidot kamēr tas ir sācis tīrīties pats (degot sodrejiem un darvai kuri sakrājas uz skursteņa sieniņām), ta ka viss ir noticis tā kā tam bija jānotiek, varu tikai teikt ka jums ir paveicies.
#23 labdien man ir uzstadits pyros sts 20 gazgenerators kalpo jau 9 gadus lai katls pareizi stradatu varu ieteikt tris lietas kuras ir obligatas 1 sausa malka 2 pareizs lenkis dumvadam no katla lidz skurstenim 3 temperatura ne mazak ka 70 gradi un lielais mazais udens plusanas loks es personigi kurinu tikai ar sausu apses malku problemu nav (19.04.2009)
Informācija korekta, man nav ko piebilst. ja nu par to malku, jūs varat kurināt ar jēbkāda koka malku izņemot tīru bērza malku, galvenais lai tā būtu sausa un katla turētu 70 grādus. Apses malkai ir tāda īpašībā ka tā attīra katlu no sodrējiem un darvas.
#24 Labdien! Sakiet ludzu ka man var uzstadit maja gazes apkures sistemu? Ka to var paveikt ar saviem spekiem bez profesionala meistera! Ko jadara lai to uzstaditu! Es nezinu formulu lai viss butu kartiba kad pieslegsu trubas pie sistemaj! (21.07.2009)
Pēc LR normatīvajiem aktiem gāzes cauruļvadu uzstādīšana ir bīstamie darbi, kuru veikšanai ir nepieciešams attiecīgi apmācīts un atestēts personāls un instrumenti, kā arī materiāli. Tā ka jums jebkurā gadījuma ir jāmeklē uzņēmums, kas šos darbus ir tiesīgs veikt, un tad jau jāvienojas par izmaksām.
#25 Man ir 275 kubikmetru nliela māja,bija pieslēgts leisu čuguna katls ar gāzes degli .Gribētu pieslēgt modernāku gāzes apkures katlu. (29.07.2009)
Ja katlu vēlaties tikai apkurei, tad būtu nepieciešams apmēram 12 kW apkures katls, no Protherm sortimenta varam piedāvāt pie sienas piekaramu katlu Pantera KOO12, katls ir pieslēdzams dūmvadam DN 130, bez siltā ūdens sagatavošanas pieslēdzot papildus boileru var iegūt arī silto ūdeni. Otrs variants ar iebūvētu bitermisku siltummaini apkureei un siltā ūdens sagatavošanai Leopards BOV24, vai ar atsevišķu plākšņu siltummaini Pantera KOV24. Katlos ir iebūvēts cirkulācijas sūknis. Izplešanās trauks 100 litru siltumnesēja (apkures ūdens) tilpumam, drošības grupa un atgaisotājs. Papildus vajag katla pieslēguma grupu un plūsmas filtru. Iesaku arī pielikt programmējamu telpes termostatu kas dos vismaz 15% gāzes patēriņa samazinājumu.
#26 Labdien! Vēlos saņemt maksas (bezmaksas!) konsultāciju par granulas katla (GRANDEG) pieslēguma shēmu esošai mājas apkures sistēmai (malkas katls), jo vēlos to izdarīt pats (GRANDEG prasa nu ļoti lielu naudu). Bet varbūt arī jūs varētu to izdarīt par pieņemamo cenu? (06.09.2009)
Ja brauksiet pie mums uz biroju, konsultaciju sniegsim bez maksas, ja brauksim uz objektu transports 0.25 ls/km minimali 10 Ls plus PVN. Grandeg katla pieslēgums esosai sistemai izmaksas 150.00 lati plus nepieciesamie materiali plus PVN. Izmaksas var pieaugt ja japarbuve kaut kas no esosas sistemas vai ir kadi citi papildus darbi (piem. dumavada oderesana).
#27 Arkamīnu ar centrālo apkuri sildu māju 90 kv.m. vai apmēram 200 kubikmetru,vai ir iespejams sildīt ar gāzes katlu ,jo dabas gāze jau ir ievilkta.Es domāju paralēli vienu apkuri otrai. (18.09.2009)
Protams ka tas ir izdarams un pat vairakos variantos tas ir jaatruna klaatienee.
#28 Uzstādīju plīti Vienybe V un konstatēju, ka lielākai darbības drošībai vajadzētu uzstādīt pie apakšējā gaisa šiberīša kādu mehānismu, kas pie temperatūras ~ 95 gr.C aizver to, novēršot katla uzvārīšanos. Varbūt var izmantot ESBE servomotorus vai kādus elektromagnētiskus ievilcējus? Varbūt ir kādas citas izstrādnes? Paldies. (29.09.2009)
Ar to gaisa regulesanu ir ta ka nav nekaa neiespeejama un kaut ko uztaisit var. Bet ja jums ir pareizi uztaisita apsaiste ar cirkulacijas sukni mazajaa lokaa, tad parkarsana nevar notikt strauji un gaisa padeves reste ir janoregulee taadaa staavoklii ka temperatuura pliitii turaas ap 80 oC, atkariibaa no aara temperatuuras un telpas temperatuuras staavoklis mainiisies, tapat kaa cetrgaitas vaarsta staavoklis. Ir automaatika RVT06.2 kas regulee cetrgaitas vaarsta un apkures loka sukna darbiibu arii noveersot pliits paarkarsanu, cema ar izpildmehanismu bus ap 300 LVL. Var pievienot arii akumulacijas tilpni kas nelaus pliitij stipri uzkarst.
#29 Labdien esmu izvēles priekšā kādu apkures katlu pirkt, zinu jau par jaudu 30 ,un ka laikam labāk čuguna, 6 sekcijas.Bet piedāvājumi ir KY čuguna katls ( Turku) , viadrus, solida, cenas līdzīgas, nevaru izprast tik kuram kalpošanas laiks garāks, un vai kāds deg ilgāk, lai nebūtu tik bieži jākurin?? vai meklēt Lietuviešu rudesta? nezinu,kas tos piedāvā?? bet tam it kā kalpošanas laiks īsāks?? vai tiešām 5 gadi?? (22.10.2009)
Labdien,
Viss ir ļoti vienkārši jo mūžīgs nav nekas, un nepareizi uzstādot katlu (nepareiza apsaiste) jebkuru katlu var nogalinat piecu gadu laikā. Čuguna katls ir paredzēts kurināšanai ar oglēm tad tam ir instrukcijā norādītais lietderības koeficients degšanas laiks ap 5 stundām un kalposanas laiks 15 līdz 20 gadi. Turpretī tērauda kattli (Izņemot sveces principa katlus kā "rudesta") ir paredzēti kurināšanai ar malku, kas nozīmē ka tresdaļu malkas ietaupīsiet ja salīdzinajuma ar čuguna katlu, atkarībā no konstrukcijas tā degšnas laiks var būt līdz 10 stundām un kalpošanas laiks 15 gadi, pie nosacījuma ka ir pareizi izveidota katla apsaiste un pareizi izvelēta siltuma jauda attiecībā uz apkurinamo platību. Tas ir aprakstīts mūsu mājas lapā sadaļā, "noderīgi padomi". 30 kW katls paredzēts 220 līdz 250 m2 mājai ar griestu augstumu 2.8 m.
#30 Labdien! Musu majai ir 200 kvadratmetri, griestu augstums ir 2.2 , visa maja 2. dadus atpakal tika izremionteta un apsildita ar vati. Pirma stava ir siltas gridas, bet oraja stava ir radiatori, apkures katls (rudesta40 lielais). 3 menesu laika nodega 5500t skaidu briketes, regulari jaseko katla temperaturai, vins ir noregulets, bet temperatura celas.manuprat sis katls ir par lielu musu majai, ka jus domajat kadu katlu mums vajag? Ir ari boileris siltajam udenim. (03.11.2009)
Sveces principa katli (Rudesta un citi tamlīdzīgi) ir radīti lai pagarinātu laiku starp uzlādes reizēm, bet tiem ir zems lietderības koeficients it īpaši kad katls tikko ir pieladēts un deg tikai augšējā daļa. Protams ka arī katla jauda ir divtik liela kā būtu nepieciešams jūsu mājai, katlam var pielikt akumulacijas tilpni lai būtu kur likt enerģiju, ko tas spēj saražot, bet tas stipri nemazinās kurināmā patriņu tālab visdrīzāk jamaina arī katls, un ja kurināsiet ar koksnes produktiem vēlams izvelēties ekonomisku tērauda katlu.
#31 Mājā izveidota apkures sistēma ar Atmos DC25S katlu. Ziemā apkure strādā normāli, bet rudenī ik pa laikam pazūd siltums atsevišķos radiatoros mājas pirmajā vai otrajā stāvā. Atgaisošana neko nedod, bet situāciju var labot aizgriežot daļu radiatoru, kuri strādā. tad cirkulācija pakāpeniski atjaunojas. Ik pēc laika situācija atkārtojas. Kāpēc daļā sistēmas pēkšņi pazūd spiediens? Šķiet, ka sistēma ir atgaisota. Vai pie vainas var būt cirkulācijas sūkņi.? lielajam lokam tas ir uzstādīts padeves trubai, bet mazajam lokam atpakaļgaitai. Vai tas ir pareizi, ka abi sūkņi ir dažādas jaudas? Vai būtu speciāli jāsabalansē sūkņu darbība ar noteiktiemātrumiem. Sistēma ir aprīkota ar sūkņiem Wilo star RS/7 un StarRS/4. Sistēmā ir akumulācijas tvertne ar 1 tonnas tilpumu. (19.11.2009)
Spriežot pēc katla jaudas mājas platība varētu būt ap 150 m2 un ja katla lokā ir sūknis RS25/7 un mājai RS25/4 sūkņu jauda sķiet ir pietiekoša bet pagriežot trīsgaitas vārstu lielākam siltumam uz māju katla sūknis palīdz ar cirkulācijas nodrošināšanu mājas lokā. Vainas varetu būt divas 1.vai nu caurules met līkumus uz augšu uz leju kur krājas gaiss un kaut kādi radiatori slikti strādā jo tur trubā ir kāds burnbulītis. 2. Cauruļu diametri nav sabalansēti, to varētu novērst piegriežot radiatoru atpakaļgaitas krānus radiatoriem kuri silda pārāk labi. Ja tas nepalīdz mājai jāliek NEDAUDZ lielāks sūknis piem RS25/6.
#32 Gribētu uzzināt divu stāvu ķieģelu mājai ar kopejo platību 984 m2 griestu augstums 3 m. kāda jauda būtu nepieciešama malkas apkures katlam, siltuma akumulatori, visai mājai centralo apkuri gribu ievilkt pa jaunu ar polistirola caurulēm un tērauda radiatoriem un cik maksātu projekta izstrāde? (26.11.2009)
Katla jauda shaadai mājai, neievērtējot akumulācijas tilpnes būtu 100 kW, ja gribat akumulacijas tilpnes tad ir jāzina cik ilgu laiku gribat lai akumulācijas tvertnes nodrošinātu siltumu, un izejot no tā varētu aprēķinat katla jaudu kas nepieciešama lai sistēma būtu efektīva. Skiču projekts radiatoru tīkliem ar siltumtehnikas aprēķiniem maksātu 25.00 LVL bez PVN.
#33 Labdien! Man itresē tāda lieta-ko jūs varētu pateikt par SIME FB - 5 apkures katlu,vai tas ir labāks salīdzinājumā ar piemēram Viadrus ražotajiem katliem? (03.01.2010)
Kurš katls ir labāks SIME vai VIADRUS nevaru apgalvot, jo daudzas lietas ir subjektīvas, abu katlu konstrukcija ir līdzīga, ti paredzēti kurināšanai ar oglēm, abi katli ir ražoti rūpnieciski un ir sertificēti. Tā ka izvēle jāizdara pašam. Ir arī tā ka katls var būt ļoti labs, bet to nepareizi izvēloties savām vajadzībām un arī nepareizi uzstādot gala efekts būs tāds, ka katls ir galīgi slikts.
#34 Ar kādām oglēm drīkst kurīnāt čuguna apkures katlu "Solida 4"(izg."Sime".Italija)?Ja pareizi zinu Latvijā ir "SS"un"D"tipa vai klases ogles.Paldies par atbildi! (05.01.2010)
Cika man zināms tad var kurināt ar jebkādu ogļu paveidu, ja kaut kas nav atļauts tam noteikti jābut noradītam instrukcijā, cita runa būs par visaugstāko lietderību no šī sadegšanas procesa, šādas konstrukcijas katliem piemerotākās ir "īsas liesmas" ogles.
#35 sveiki,paris gadu lietojam viadrus 22 apkures katlu,sogad neiepirkam ogles,kurinam ar malku- sakas problemas,sviedrejas izeja un skurstenis,siberis iesprust,tek darva!meginajam turet lielaku temperaturu, nelidz! veikals,kura pirkam-slegts.meklejam kontaktus... ko darit? (05.01.2010)
Pirmais ko vajadzētu būtu sausāka malka, pec tam jāskatās vai katls pareizi izvelēts mājas platībai pēc jaudas, un vai pareizi izveidota katla apsaiste. Jebkurā gadījumā situācija būtu jānovērtē pēc faktka ja ir interese dodiet zinju, varam aizbraukt garām braucot vai kaut ka tā.
#36 labdien,viena telpa ir 35 kvadratmetri ar četriem logiem kuru platums ir 1200 mm.doma ir likt četrus radiatorus kuru izmēri ir 11.1200x500. vai šādai telpai tas ir pietiekoši?griestu augstums telpai-2600mm.kā vispār tiek aprēķināti šie parametri? (12.02.2010)
Radiatoru izmērs atkarīgs no izgatavotāja, proti kādas tehnoloģijas pielietotas ražošanas procesa līdz ar to nedaudz var atšķirties arī radiatora īpatnējā jauda. Savukārt jusu telpai (pieņemot ka ta ir vidēji labi siltnāta) ir nepieciešama 2548 W jauda, tātad izmantojot četrus radiatorus katra radiatora jauda jaizvēlas 637 W, kas savukārt atkarīga no tā, kas kalpos par siltuma avotu un kāds būs temperatūru režīms.
#37 apkures katla izejaa (30kw) dumgazes ir pārāk karstas, tas vel varētu sildiit udeni, katls ar skursteni savienojas ar 2m INOX cauruli, tajā iekšā, vai uz taas vareetu uzmonteet papildus siltummaini, kur man taadu dabuut? (20.02.2010)
Standartā tadus izstrādājumus ražotāji nepiedāvā, jo piedavā ekonomiskus katlus, bet čuguna katlam tādu var uzmetināt pēc pasūtījuma pie vietējiem metālapsprādātājiem.
#38 Labdien! Mani interesē vai katlu Vigas var kurināt ar kūdras briketēm. Paldies (22.02.2010)
Ar labas kvalitates kurināt var.
#39 Kadi nosacījumi katlu telpai ar dīzeļdegvielas kurināmo? Vai vajag atsevišķi telpu dīzeļ tvertnēm glabašanai? Vai to var izvietot pagrabā? Vai ir nepieciešami logi un ārdurvis? (13.09.2010)
Katlumajai ar dīzeļdegvielas katlu, noteikti vajag logu uz āru un atsevišķu telpu no nedegošas konstrukcijas degvielas glabašanai. Pagraba izvietot drīkst. Bet precīzus norādijumus dos vietejais ugunsdzesējs kuram pēcak šī katlumāja un degvielas glabatuve bus jāpieņem ekspluatācijā.
#40 Sveiki.Velejos uzzinat vai ir iespejams ierikot gazes apkuri daudz dzivoklu maja,kur nav dabas gaze.Vai var to pieslegt pie gazes baloniem? (15.09.2010)
Alternatīvas gazes apkures ierīkošanai vispirms ir jasaņem namīpašnieka vai apsaimniekotāja rakstiska atļauja, Gāzes apkuri atļauts no jauna izbūvet ja ekai nav vairāka ka trīs stāvi, un tas saskaņā ar projektu balstoties uz LG tehniskajiem noteikumiem. Otrkart ar balonu gāzi telpu apsilde būs dārga plus vel janesa un jāparsledz baloni, kas paugstina bīstamību. Jūsu gadījuma vienkarsāk un letāk izbūvēt automatizētu elektroapsildes sistēmu, ja to atļauj piesleguma jauda dzivoklim. Jaudas var izrekināt zinot apsildāmās telpas parametrus (izmērus un konstrukciju).
#41 Man,kurinot ar granulu katlu, automātiskā programma, netiek ievērota uzstādītā temperatūra(katls neatslēdzas)un tāpēc katla virsmas pārklājas ar darvu.Ko darīt? (05.04.2012)
Acimredzot kaut kas nav uzbūvēts pareizi, vai nepareizi pieslēgta automatika un ļoti iespējams ka katla jauda ir pārlieku liela priekš jūsu mājas, to visu var labot salagojot automātiku un uzstadot akumulacijas tilpni.
#42 Nekā nevaru izvēlētie par katla iegādi---māja apm.100 kvm ,vēl būs kombinētais boileris 80 vai 90 l.Doma ir par Grobiņas katlu ar izolāciju,Viadrus vai SIME ,KO JŪS IETEIKTU ,GRIBAS,LAI ir pēc iespējas ekonomiskāks,kurināsim tikai ar malku ,skurstenis ir parastais kiegeļu ,sistēmai dabīgā cirkulkācija,kura kalpo nu jau 40.gadus.Gribu jūsu ieteukumus,akumulācijas mucu netaisāmies likt. (12.04.2012)
Ja gribat ekonomiskāku un ilgi degosu katlu iesaku uzstadit Atmos vai Vienybe katlus Atmos DC18S cena 933 LVL Vienybe 10 katls cena 875 LVL Salidzinajuma ar jusu minētajiem katliem ietaupīsiet 30% malkas un degšanas laiks ar vienu uzladi būs par 3-5 stundām garāks.
#43 Sveiki. Kādas ir Jūsu domas par apkures sistēmas modeli: Cietā kurināmā apkures katls izvietots šķūnī + siltuma akumulatori izvietoti ēkā. Attālums starp ēkām 6m. Cik lieli/mazi būtu iespējamie siltuma zudumi šādam modelim (māja 150m2, griesti 2.8m) (30.05.2012)
Teoretiski to var izdarit tikai loti labi jasiltina trases kas savienosises ar akumulatoru. Aptuvenus siltuma zudumus varat apskatit musu majas lapaa. Ja gribat kurinat reizi diennakti tad vajadzētu uzstadit 2m3 akumulatorus un apmeram 50 kW katlu.
#44 Sveiki. Mums privātmājā (2st) ir gāzes apkure ar 160 m2 apkurināmo platību. Tā kā izmaksas ir pārāk lielas, vēlamies uzzināt, vai ir iespējams paralēli ielikt malkas katlu (dūmvadā ir atsevišķa izeja) tikai apkurei bez akumulatora tvertnes un neparedzot ūdens sildīšanu, t.i. pārslēdzot apkuri pēc vajadzības uz gāzi un atpakaļ.Vai tam ir nepieciešams projekts? Cik tas viss kopā varētu izmaksāt?Kaut vai ļoti aptuveni no-līdz. Jau iepriekš pateicos , Gundega (31.05.2012)
Tas ir izdarams, jasak ar to kajums ir vajadzīgs skurstenslauka akts par iespeju pieslēgties dūmvadam, un kuraa vietaa. Tas varetu izmaksat sakot no 1500 Ls uz augsu atkaribaa no jusu velmeem.
#45 labdien,majai ir gazes centralapkure,plits,kamins.280m2.gribetu sakt kaut ko ietaupit uz gazes rekina.maja videji nosiltinata.gribetu kombinet ar malkas katlu.gribetu katlu,kurs gadijuma ja rodas problemas ar gazi spetu nodrosinat siltumu visa maja.skatos uz katliem attack dp 45 profi un atmos dc 40 gs.cik saprotu tie ir gazgeneracijas katli.vai ir iespejams,bez lielam problemam,vinus kombinet ar gazes apkuri,kurs no viniem butu labaks.vai varetu ieteikt kadu labaku variantu.ja vel gribetu uzzinat,vai sie katli pasi ,korpuss,dod stipru siltumu.paldies. (03.07.2012)
Doma manuprāt ir pareiza, tikai ja katls bus ka papildus katls tad jauzstada 25 kW katls, ja gribas likt 45 kW katlu tad jaliek akumulācijas tilpnes. Korpuss lielu siltumu nedod jo ir nosiltināts. Visi katli ir labi svarigak ir tos pareizi uzstadit. Kombinācija ar gazes apkuri ir normala lieta.
#46 Labdien! Vēlos zināt, cik ātrā laikā var atmaksāties ieguldījumi 1000ls vērtība radiatoru sistēmas nomaiņai, kas ir nepieciešama sakarā ar gāzes kondensācijas katla uzstādīšanu, jo tas ir ekonomiskāks par parasto gāzes apkures katlu pat par 20-30%, pie nosacījuma, ka izejošāis ūdens ir max45-50 gradi pēc Celsija, bet ienākošais 35-40. Varbūt kondensācijas katla radītais ekonomiskais efekts ir par mazu, lai šīs investīcijas atpelnītos 2-3 gados. Māja jauna, siltināta, 150m2. Ar cieņu- Valdis (12.07.2012)
Papildus ietaupījums 15% no lidzsineja gazes rekina ja ir moderns gazes katls ar vismaz 93% lietderību, bet radiatori jarekina pec siltumtehnikas aprekiniem un jaizvelas darbam ar zemam temperaturam pretēja gadījuma efekta nebuus. Plus kondensācijas katlam apkopes gada izmaksas ir 70 ls parastajam 35 ls.
#47 Sveiinati! Intereseja cik kw malkas katls vajadzigs prieks dzivojamas majas (nesiltinatas)ar dzivojamo platibu 300m2 Skatijos ap 45-50kw Viadrus 22 katlu ! Kada ir atskiriba sekciju skaitam apkures katlam? Vai katls izvelets pareizi pec kw un cik sekcijaam vajadzetu buut sim katlam lai optimaali labi apsilditu maju? Kas ar akumulaijas tvertnem vai vajadzigas un kads aptuveni tilpums? Vai der akumulacijas tvertnes vieta sistemaa iebuvets boileris uz kaut kadiem 200 litriem? (26.07.2012)
Labdien,
Jasāk ar to ka Čuguna sekciju katls nav malkas katls bet gan ogļu vai koksa kurināmajam paredzēts katls, malku ar to var dedzināt bet ir zems lietderības koeficients. Jauda jūsu mājai arī būtu vajadzīga ap 50 kW. No sekciju skaita ir atkarīga katla jauda. Akumulācijas tvertne sistēmai akumulē enerģiju kuru saražo katls, bet tajā brīdī nepatērē māja tāpēc jāizvēlas laiks cik bieži grib kurināt katlu un tad izvēlas akumulatoru tilpumu un tad izvēlas katla jaudu, jūsu gadījumā ja gribat katlu kurināt no rīta un vakarā būtu nepieciešamas akumulācijas tilpnes ar tilpumu 3 kubikmetri, un ja gribat pāris stundu laikā uzsildīt šos akumulatorus tad katla jauda jāizvēlas aptuveni 100 kW (līdz 130 kW). 200 litru tilpumu šai sistēmā nevar nosaukt par akumulatoru.
Uzdot jautājumu
* E-pasta adrese, uz kuru vēlaties saņemt atbildi:

* Jūs interesējošais jautājums:

* Ievadiet kodu uz bildes:

Partneri
© 2006 - 2024, SIA MITSC. Visas tiesības ir aizsargātas.
Izstrādāts studijā web-design.lv